תפריט

עד מתי ניתן להגיש תביעת פיצויים כנפגע תאונות דרכים?

תמונת נושא עבור: עד מתי ניתן להגיש תביעת פיצויים כנפגע תאונות דרכים?

עו”ד גיא רינטוביץ’ עונה: תביעת פיצויים במסגרת תאונת דרכים הינה חלק מתביעת נזיקין, המתיישנת, על פי חוקי המשפט האזרחי, לאחר שבע שנים. הכוונה היא, שמבחינה משפטית, לאחר שבע שנים מעילת התביעה ועד התביעה, חלף זמן רב מידי, התביעה מתיישנת ואינה ברת תוקף מלבד מקרים חריגים.

חשוב לציין כי במקרה של פגיעה בתאונת דרכים ההתיישנות מתייחסת לזמן שלף בין התאונה ועד הגשת התביעה לבית המשפט. לא מדובר בתקופה שבה הנפגע יידע את חברת הביטוח על הנזקים שנגרמו לו – אלא על העת שבה התביעה עצמה מוגשת. כל עוד לא הוגשה תביעה, גם אם מתקיים דין ודברים בין הנפגע לחברת הביטוח מועד ההתיישנות  נותר 7 שנים בלבד.

gavel-2492011_1920

סוגי חריגים

לקביעת מועד ההתיישנות קיימים מספר חריגים, אך חשוב להדגיש שחובת ההוכחה היא על התובע:

  1. התובע הינו קטין – כאשר התובע הוא קטין (מתחת לגיל 18) התיישנות התביעה מעוכבת עד לגיל בגרות, קרי, עד שיגיע לגיל 18. במילים אחרות, במידה והנפגע הוא קטין, הזמן להגשת התביעה עומד לרשותו עד שיגיע לגיל 25 (שבע שנים לאחר שיהפוך ל”בגיר” על פי החוק).
  2. אשפוז או מצב רפואי שאינו מאפשר – במידה והנפגע חסר הכרה או במקרה ומצבו הרפואי/ הנפשי אינו מאפשר להגיש את התביעה, ספירת הזמן לעניין ההתיישנות תתחיל מרגע שישוב להכרה או שמצבו הרפואי/ נפשי יאפשר לו להגיש תביעה. אפשרות אחרת היא שממנים לנפגע אפוטרופוס שיגיש את התביעה בשמו. במקרה כזה הספירה תחול מרגע מינוי האפוטרופוס.

מתי כדאי להגיש תביעת פיצויים

טרם הגשת תביעה כנגד חברת הביטוח יש לתעד את מלוא הפגיעות הגופניות/נפשיות ולהגיש את התביעה רק לאחר שהנזק הרפואי התגבש וניתן להעריך את מכלול הפגיעות. לכן מומלץ מאד להתייעץ ולהיעזר בעורך דין מומחה לתאונות דרכים, אשר יעניק לנפגע הדרכה משפטית צמודה וידריך לאיזה מומחים ניתן וצריך לפנות לקבל יעוץ רפואי.

למדריך המלא לנפגעי תאונות דרכים לחצו כאן.

 

עורך דין גיא רינטוביץ׳

מנהל פורטל "פיצוי בדרכים"

אני, עו"ד גיא רינטוביץ', מנהל פורטל "פיצוי בדרכים", כאן בשבילכם כדי לענות על כל שאלה ולעזור לכל נפגע תאונת דרכים למצות את זכויותיו מול חברות הביטוח, ביטוח לאומי והרשויות השונות.

מלבד העזרה שאני מעניק בפורטל "פיצוי בדרכים", אני שותף בכיר במשרד מרקמן את טומשין, שהנו אחד ממשרדי הנזיקין הגדולים והמוכרים בארץ, בו אני מנהל את מחלקת נפגעי תאונות הדרכים.

לאורך השנים, ייצגתי וטיפלתי באלפי נפגעים עד לקבלת הפיצוי המקסימלי עבורם, ואשמח לחלוק את הידע ולעזור גם לכם.

כדי להתייעץ ישירות איתי ישירות צלצלו 054-3696959

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עברת תאונת דרכים?

השאר פרטים ועו"ד יצור עמך קשר בקדם