תפריט

שאלה: כמה זמן נמשכת תביעת פיצויים במקרה של תאונת דרכים? כמה זמן אחרי התאונה אקבל את הכסף?

תמונת נושא עבור: שאלה: כמה זמן נמשכת תביעת פיצויים במקרה של תאונת דרכים? כמה זמן אחרי התאונה אקבל את הכסף?

עו”ד גיא רינטוביץ’ עונה: משך הזמן להשלמת תביעה וקבלת פיצויים משתנה ממקרה למקרה בהתאם לנסיבות המסוימות של התאונה והנזק, אולם אם נתייחס לעניין בכלליות, אוכל לציין את הנקודות הבאות:

לא מומלץ למהר ולהגיש את תביעת הפיצויים מיד לאחר תאונת הדרכים, זאת על מנת שניתן יהיה לברר בצורה מלאה ומקיפה את כלל הפגיעות והנזקים שנגרמו לך בתאונה. במקרים רבים הנזק הרפואי מתגלה רק מספר חודשים לאחר התאונה עצמה, ובתקופה זו מומלץ לעבור בדיקות וברור מקיף לרבות בדיקות הדמיה CT, MRI ועוד.

במידה ובחרת בעורך דין מנוסה בתחום לצורך הגשת תביעת הפיצויים, לפני הגשת התביעה עצמה ינחה אותך עורך דין בשלב מקדים הכולל איסוף מסמכים, איסוף ראיות, עדויות ופניה למומחים רפואיים לבדיקות רלוונטיות. שלב זה עשוי להימשך מספר שבועות למספר חודשים, אך הוא חיוני ביותר לצורך קבלת מלוא הפיצויים המגיעים לך.

לאחר הגשת תביעת הפיצויים לחברת הביטוח, במרבית המקרים יתחיל משא ומתן בין העורך דין המייצג אותך ובין חברת הביטוח. במידה והצדדים יגיעו להסכמה, תוכל לקבל את הפיצויים תוך מספר חודשים מהגשת התביעה. במידה והצדדים לא יגיעו להסכמה יעבור הדיון להליך משפטי בבית המשפט. במרבית המקרים גם במהלך ההליך המשפטי, בעידוד בית המשפט, ימשך המשא ומתן בין הצדדים – גם כאן הגעה לפשרה מוסכמת תקצר את ההליך ותוביל לתשלום מהיר של פיצויים. במקרה שהצדדים לא מגיעים להסכמה, הדיון בבית המשפט עשוי להימשך תקופה ממושכת עד לקבלת פסק דין.

מתי אקבל את תשלום הפיצויים מחברת הביטוח?

חשוב לציין כי המחוקק מתייחס למקרים בהם נפגע תאונות דרכים זקוק לסיוע כספי מהיר לאחר התאונה, לצורך מימון טיפול רפואי, טיפול סיעודי או לצורך קיום יומיומי במקרה שנפגעה היכולת לשוב לעבודה סדירה. על כן נקבעו בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תקנות המסדירות “תשלום תכוף”- מעין תשלום מקדמה שניתן לדרוש מחברת הביטוח במקרה של תאונת דרכים, על חשבון תשלום הפיצויים העתידיים. מידע נוסף על תשלום תכוף וכיצד ניתן לקבלו, תוכל למצוא במאמר הרלוונטי.

למדריך המלא לנפגעי תאונות דרכים לחצו כאן.

עורך דין גיא רינטוביץ׳

מנהל פורטל "פיצוי בדרכים"

אני, עו"ד גיא רינטוביץ', מנהל פורטל "פיצוי בדרכים", כאן בשבילכם כדי לענות על כל שאלה ולעזור לכל נפגע תאונת דרכים למצות את זכויותיו מול חברות הביטוח, ביטוח לאומי והרשויות השונות.

מלבד העזרה שאני מעניק בפורטל "פיצוי בדרכים", אני שותף בכיר במשרד מרקמן את טומשין, שהנו אחד ממשרדי הנזיקין הגדולים והמוכרים בארץ, בו אני מנהל את מחלקת נפגעי תאונות הדרכים.

לאורך השנים, ייצגתי וטיפלתי באלפי נפגעים עד לקבלת הפיצוי המקסימלי עבורם, ואשמח לחלוק את הידע ולעזור גם לכם.

כדי להתייעץ ישירות איתי ישירות צלצלו 054-3696959

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עברת תאונת דרכים?

השאר פרטים ועו"ד יצור עמך קשר בקדם