תפריט

שאלה: חברת הביטוח מחייבת לחתום על “כתב ויתור ושחרור” כדי לקבל את הפיצויים, מה זה “כתב ויתור שחרור”? האם חובה לחתום?

תמונת נושא עבור: שאלה: חברת הביטוח מחייבת לחתום על “כתב ויתור ושחרור” כדי לקבל את הפיצויים, מה זה “כתב ויתור שחרור”? האם חובה לחתום?

תשובה:

“כתב ויתור ושחרור” (מוכר גם בשם- שטר סילוק) הוא למעשה הסכם בינך ובין חברת הביטוח בו אתה מצהיר כי הפיצויים שתקבל מהם המענה הסופי לתביעת הפיצויים שהגשת וכי אין לך ולא יהיו לך תביעות נוספות כלפי חברת הביטוח (בהתייחס לתאונה הספציפית כמובן).

לגבי שאלתך על משמעות החתימה – למעט מקרים חריגים, לאחר שחתמת על המסמך בהתייחס לתאונה מסוימת, לא תוכל להגיש לחברת הביטוח תביעת נוספת לגבי אותה תאונה.

לגבי שאלתך בנוגע לכדאיות החתימה- במידה והחתימה על המסמך נעשית בהתייעצות עם עורך דין בעל ניסיון ומומחיות בתחום נפגעי תאונות דרכים, הרי שהחתימה על “כתב ויתור ושחרור” היא צעד פורמלי לאחריו תקבל את הפיצויים המגיעים לך. עורך דין בעל נסיון יוודא היטב כי נבחנו כלל ההשלכות הרפואיות האפשריות לתאונה שעברת וכי בתביעה פורטו כל הנזקים שנגרמו לך בצורה מלאה.

Signing Marc Rodriguez GIF - Find & Share on GIPHY

במקרה והחתימה נעשית ללא ההתייעצות עם עורך דין מנוסה הרי שיתכן כי מדובר בשגיאה חמורה. הסיבה לכך ברורה – האינטרס של חברת הביטוח הינו לשלם את סכום הפיצויים הנמוך ביותר, על כן, במקרים רבים פונות חברות הביטוח לנפגעי תאונות דרכים, זמן קצר לאחר התאונה (במיוחד כאשר מדובר בפגיעות חמורות אשר עשויות להוליד סכום פיצויים גבוה) ומציעות להם תשלום מהיר של סכום פיצויים מסוים בתמורה לחתימה על  “כתב ויותר ושחרור”. למעשה מהלך זה הוא נסיון לנצל את מצבם הטראומטי של נפגעי תאונות דרכים ו/או היעדר נסיון משפטי על מנת לשלם להם סכום פיצויים נמוך מן המגיע להם.

בהתאם לאמור לעיל מומלץ ביותר שלא לחתום על “כתב ויתור ושחרור” מבלי שהתייעצתם עם עורך דין בעל ניסיון בתחום תאונות הדרכים. זכרו, החלטה פזיזה במקרה זה יכולה להיות בעלת משמעות כספית דרמטית של עשרות אלפי ואף מאות אלפי ₪ אותם לא תקבלו, על אף שאתם זכאים להם על פי חוק.

למדריך המלא לנפגעי תאונות דרכים לחצו כאן.

עורך דין גיא רינטוביץ׳

מנהל פורטל "פיצוי בדרכים"

אני, עו"ד גיא רינטוביץ', מנהל פורטל "פיצוי בדרכים", כאן בשבילכם כדי לענות על כל שאלה ולעזור לכל נפגע תאונת דרכים למצות את זכויותיו מול חברות הביטוח, ביטוח לאומי והרשויות השונות.

מלבד העזרה שאני מעניק בפורטל "פיצוי בדרכים", אני שותף בכיר במשרד מרקמן את טומשין, שהנו אחד ממשרדי הנזיקין הגדולים והמוכרים בארץ, בו אני מנהל את מחלקת נפגעי תאונות הדרכים.

לאורך השנים, ייצגתי וטיפלתי באלפי נפגעים עד לקבלת הפיצוי המקסימלי עבורם, ואשמח לחלוק את הידע ולעזור גם לכם.

כדי להתייעץ ישירות איתי ישירות צלצלו 054-3696959

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עברת תאונת דרכים?

השאר פרטים ועו"ד יצור עמך קשר בקדם