תפריט

שאלה: מהי עלות שכר טרחה של עורך דין בתביעת פיצויים על פגיעה בתאונת דרכים?

תמונת נושא עבור: שאלה: מהי עלות שכר טרחה של עורך דין בתביעת פיצויים על פגיעה בתאונת דרכים?

עו”ד גיא רינטוביץ’ עונה: מרבית עורכי הדין המציעים את שירותיהם לנפגעי תאונות דרכים, עושים זאת על בסיס מודל “תשלום עבור הצלחה”, כלומר הלקוח יתבקש לשלם שכר טרחה רק במקרה והתביעה תסתיים בקבלת פיצויים, וגובה שכר הטרחה יחושב באופן יחסי לסכום הפיצויים שהלקוח יקבל.

לגבי גובה הסכום המדויק שתידרש לשלם- בכל הנוגע לתיקי תביעות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים ישנם כללים המגבילים את שכר הטרחה שעורך הדין רשאי לגבות כדלקמן:

  • עבור תביעת פיצויים לנפגע תאונת דרכים הנסגרת בפשרה עם חברת הביטוח ללא פניה לבית המשפט, עורך הדין רשאי לגבות שכר טרחה בגובה של עד 8% מסכום הפיצויים שהלקוח יקבל, בתוספת מע”מ.
  • עבור תביעת פיצויים לנפגע תאונות דרכים הנסגרת בפשרה עם חברת הביטוח במהלך ניהול תביעה בבית המשפט, עורך הדין רשאי לגבות שכר טרחה בגובה של עד 11% מסכום הפיצויים שהלקוח יקבל, בתוספת מע”מ.
  • עבור תביעת פיצויים לנפגע תאונות דרכים המסתיימת בפסק דין של בית המשפט, עורך הדין רשאי לגבות שכר טרחה בגובה של עד 13% מסכום הפיצויים שהלקוח יקבל, בתוספת מע”מ.

מיעוט מעורכי הדין מציע ללקוחות גם מודל תשלום חלופי- שכר טרחה בגובה קבוע ללא קשר לגובה סכום הפיצויים שיועבר ללקוח.

כדאי לדעת

מלבד שכר טרחה הגשת תביעת פיצויים לנפגע תאונות דרכים כרוכה בהוצאות נוספות אותן משלם הלקוח. בין סעיפי ההוצאות הנוספות השכיחים: אגרת בית משפט, איסוף מידע רפואי, קבלת חוות דעת ממומחה רפואי, שירותי שליחות, שירותי העתקת מסמכים וכדומה.

למדריך המלא לנפגעי תאונות דרכים לחצו כאן.

עורך דין גיא רינטוביץ׳

מנהל פורטל "פיצוי בדרכים"

אני, עו"ד גיא רינטוביץ', מנהל פורטל "פיצוי בדרכים", כאן בשבילכם כדי לענות על כל שאלה ולעזור לכל נפגע תאונת דרכים למצות את זכויותיו מול חברות הביטוח, ביטוח לאומי והרשויות השונות.

מלבד העזרה שאני מעניק בפורטל "פיצוי בדרכים", אני שותף בכיר במשרד מרקמן את טומשין, שהנו אחד ממשרדי הנזיקין הגדולים והמוכרים בארץ, בו אני מנהל את מחלקת נפגעי תאונות הדרכים.

לאורך השנים, ייצגתי וטיפלתי באלפי נפגעים עד לקבלת הפיצוי המקסימלי עבורם, ואשמח לחלוק את הידע ולעזור גם לכם.

כדי להתייעץ ישירות איתי ישירות צלצלו 054-3696959

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עברת תאונת דרכים?

השאר פרטים ועו"ד יצור עמך קשר בקדם