תפריט

שאלה: רכבתי על האופניים בדרך לעבודה, רכב התנגש בי בכביש ושברתי את הרגל. האם מגיעים לי פיצויים ואם כן, איך מקבלים אותם?

תמונת נושא עבור: שאלה: רכבתי על האופניים בדרך לעבודה, רכב התנגש בי בכביש ושברתי את הרגל. האם מגיעים לי פיצויים ואם כן, איך מקבלים אותם?

עו”ד גיא רינטוביץ’ עונה: על פי נסיבות המקרה שתיארת, התנגשות הרכב בך מוגדרת על פי חוק (חוק לפיצוי נפגעי תאונות דרכים) כתאונת דרכים, ועל כן הנזק שנגרם לך מן ההתנגשות עשוי בהחלט לזכות אותך בפיצויים, שישולמו לך על ידי חברת הביטוח של הרכב שפגע בך.

חשוב לציין כי לגבי הזכאות לפיצויים על פגיעה בתאונת דרכים, החוק לא נותן משמעות לשאלה האם הרכב פגע בך במהלך רכיבת אופניים או הליכה ברגל או בנסיבות אחרות. כמו כן, החוק לא מעניק משמעות לשאלה מי אחראי לתאונה, אתה רוכב האופניים או נהג הרכב ובשני המקרים, אתה עשוי להיות זכאי לתשלום פיצויים.

כדי לקבל תשלום מחברת הביטוח, במידה ואכן תימצא זכאי לתשלום שכזה, יש להגיש תביעת פיצויים עבור נזקי גוף בתאונת דרכים לחברת הביטוח בה מבוטח הרכב הפוגע בביטוח חובה. תביעה זו צריכה לכלול את כלל המידע אודות התאונה, מסמכים המעידים על טיפול רפואי, בדיקות רפואיות שנערכו לך וכל מידע רלוונטי נוסף אודות האירוע, הנזק הרפואי שנגרם לך, הוצאות שנגרמו לך בשל התאונה וכן הלאה.

האם תאונה בדרך לעבודה נחשבת לתאונת עבודה?

בנוסף לאמור לעיל, מאחר ולדבריך התאונה התרחשה כאשר היית בדרכך לעבודה, יתכן כי התאונה תוכר לך כתאונת עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי. הכרה בתאונה כתאונת עבודה עשויה לזכות אותך בתשלומים מצד המוסד לביטוח לאומי – ענף נפגעי עבודה.

עבור שני סוגי ההליכים המתוארים לעיל, מומלץ ביותר לפנות לעורך דין בעל נסיון והתמחות בתחום תאונות הדרכים. עורך דין שכזה יוכל להנחות אותך באיסוף כלל המידע והמסמכים הרלוונטיים, יפנה אותך לבדיקות רפואיות רלוונטיות וכדומה, כך שתוכל להציג בתביעות הפיצויים את הנזק הרפואי והכלכלי המלא שנגרם לך בעקבות התאונה ותגדיל את סיכוייך לממש את הזכויות המגיעות לך על פי חוק, במלואן.

למדריך המלא לנפגעי תאונות דרכים לחצו כאן.

עורך דין גיא רינטוביץ׳

מנהל פורטל "פיצוי בדרכים"

אני, עו"ד גיא רינטוביץ', מנהל פורטל "פיצוי בדרכים", כאן בשבילכם כדי לענות על כל שאלה ולעזור לכל נפגע תאונת דרכים למצות את זכויותיו מול חברות הביטוח, ביטוח לאומי והרשויות השונות.

מלבד העזרה שאני מעניק בפורטל "פיצוי בדרכים", אני שותף בכיר במשרד מרקמן את טומשין, שהנו אחד ממשרדי הנזיקין הגדולים והמוכרים בארץ, בו אני מנהל את מחלקת נפגעי תאונות הדרכים.

לאורך השנים, ייצגתי וטיפלתי באלפי נפגעים עד לקבלת הפיצוי המקסימלי עבורם, ואשמח לחלוק את הידע ולעזור גם לכם.

כדי להתייעץ ישירות איתי ישירות צלצלו 054-3696959

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עברת תאונת דרכים?

השאר פרטים ועו"ד יצור עמך קשר בקדם