תפריט

חוקרים פרטיים מטעם חברות הביטוח

תמונת נושא עבור: חוקרים פרטיים מטעם חברות הביטוח

החוק בישראל מחייב כל מחזיק ברכב לבטח את רכבו בפוליסת ביטוח חובה. הביטוח נועד לכסות פגיעות גופניות אשר עלולות לקרות במקרה של תאונת דרכים לנהג הרכב, נוסעיו או להולכי הרגל.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל”ה-1975 מורה כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים, זכאי לפיצויים מחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בפוליסת ביטוח חובה במועד התאונה, וזאת ללא קשר לשאלת האשמה בתאונה.

בדרך כלל, ככל שאין מחלוקת על אירוע התאונה ופוליסת ביטוח החובה בתוקף, חברת הביטוח לא תכחיש חבות ותישא בנטל הפיצוי. אולם חברת הביטוח תעשה כל שביכולתה על מנת להקטין את סכום הפיצוי אשר יוטל עליה לשלם לנפגע בתאונת הדרכים.

במרבית המקרים, חברות הביטוח מפעילות חוקר פרטי מטעמן אשר פועל בשיטות סמויות וגלויות במטרה לאסוף נתונים אודות הנפגע. מטרת איסוף הנתונים היא לסייע לחברת הביטוח כאשר ישנן מחלוקות בנוגע לחבות או כאשר ישנה מחלוקת בנוגע לגובה הנזק. למעשה משימתו של החוקר הפרטי הינה לבחון את האירוע ואת אמיתות גרסת הנפגע.

החוקר הפרטי מבצע מספר פעולות שעליו לחקור, כגון שיחה עם הנפגע, בני משפחתו או חבריו, חקירת הכיסוי הביטוח ולעיתים אף מעקב סמוי אחר התובע.

יודגש כי לחוקרים הפרטיים אסור להתחזות לאדם אחר וכאשר הם משוחחים עם הנפגע או קרוביו, עליהם להצהיר על זהותם האמיתית.

חשוב לציין כי סוכני הביטוח יכולים להיות מקצועיים ואדיבים, אולם מטרתם לצמצם את הפיצוי או לדחות חבות ועל כן, מומלץ ואף חובה לפנות לעורכי דין המקצועיים בתחום על מנת לקבל ייעוץ משפטי לגבי זכויות הנפגע כתוצאה מהתאונה ולא לשוחח עם חוקר פרטי. כמו כן, יש לתכנן את ההתנהלות מול חברת הביטוח בצורה מושכלת ולנקוט אמצעי ביטחון.

בדרך כלל, ככל שמדובר בנכות גבוהה, יגדל הסיכוי שחברת הביטוח תפעיל חוקר פרטי מטעמה. במקרים מסוג זה, חשוב לדעת כי חוקרי הביטוח הינם מקצועיים ובעלי ניסיון רב. הם יודעים ומתמחים בגילוי פרטים קטנים שיכולים להיות רלוונטיים מאוד ואף פועלים בדרכים סמויות, כגון פיתוח שיחות חולין עם הנפגע, חבריו ובני משפחתו, חיפוש בעולם הווירטואלי ועוד.

לעולם חוקרי הביטוח יש להתייחס ברצינות ובערנות. חוקר ביטוח יכול להיות כל גבר או אישה אשר יוצר קשר עם הנפגע או סביבתו לאחר התאונה.

חשוב לדעת כי כל שיחה עם חוקר ביטוח מתועדת, מוקלטת ומוסרטת, אף ללא ידיעתו של הנפגע.

משרדנו מתמחה בתחום התאונות דרכים ובעל ניסיון עתיר שנים בתחום, ממליץ לפנות לייעוץ משפטי עוד בטרם פניה לחברת הביטוח ושלא לשוחח עם חוקרים פרטיים על אירוע התאונה. למדריך המלא לנפגעי תאונות דרכים לחצו כאן.

עורך דין גיא רינטוביץ׳

מנהל פורטל "פיצוי בדרכים"

אני, עו"ד גיא רינטוביץ', מנהל פורטל "פיצוי בדרכים", כאן בשבילכם כדי לענות על כל שאלה ולעזור לכל נפגע תאונת דרכים למצות את זכויותיו מול חברות הביטוח, ביטוח לאומי והרשויות השונות.

מלבד העזרה שאני מעניק בפורטל "פיצוי בדרכים", אני שותף בכיר במשרד מרקמן את טומשין, שהנו אחד ממשרדי הנזיקין הגדולים והמוכרים בארץ, בו אני מנהל את מחלקת נפגעי תאונות הדרכים.

לאורך השנים, ייצגתי וטיפלתי באלפי נפגעים עד לקבלת הפיצוי המקסימלי עבורם, ואשמח לחלוק את הידע ולעזור גם לכם.

כדי להתייעץ ישירות איתי ישירות צלצלו 054-3696959

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עברת תאונת דרכים?

השאר פרטים ועו"ד יצור עמך קשר בקדם