תפריט

פיצוי על כאבי גב עקב תאונת דרכים

תמונת נושא עבור: פיצוי על כאבי גב עקב תאונת דרכים

המדריך המלא לפיצוי בגין פגיעה בגב. במדריך זה אנו נעניק לכם מידע וכלים שיסייעו לכם להתמודד עם הפציעה ומול הגורמים הביורוקרטים שיתכן וחייבים לכם פיצוי.

כאבי גב בדרגות חומרה שונות הם ללא ספק אחת הפציעות השכיחות ביותר בקרב נפגעי תאונות דרכים, הסיבה לכך היא ברורה למדי – ברבות מתאונות הדרכים, במיוחד אלו בהן מעורבים כלי רכב הנעים במהירות, גופם של הנפגעים בתאונה סופג זעזוע בעוצמה חזקה, בשל התנגשות, נפילה או אפילו בלימה פתאומית במיוחד. זעזוע שכזה עשוי בהחלט להוביל לפגיעה בחוליות עמוד השדרה ובשרירי הגב, החל מכאב בשל מתיחת שריר וכלה בכאבים המעידים על פציעות קשות יותר כגון פריצת דיסק. מאחר ומדובר בפציעה שכיחה, נציג במאמר זה הסבר קצר אופי הפציעה ועל הקשר בינה ובין פיצויים על נזקי גוף הניתנים לנפגעי תאונות דרכים.

חשוב לדעת! במקרה של פגיעה או חבלה
מומלץ להתייעץ עם עורך דין על מנת לבדוק זכאות לפיצוי כספי.

מה גורם לכאבי גב לאחר תאונת דרכים?

ישנן פגיעות נפוצות אשר נגרמות עקב תאונות דרכים ועלולות להתבטא באמצעות כאבים (ברמות עוצמה שונות), בהן: מתיחה או קרע בגידים, ברצועות או בשרירי הגב, נקע, פריצת דיסק או בלט דיסק בחוליות עמוד השדרה.

כאב גב עשוי להיות סימפטום גם ללחץ נפשי הבא וכן יכול להיות סימפטום לפגיעה באזור אחר בגוף, כאשר אותה פגיעה “מקרינה” את הכאב אל הגב או גורמת לשינוי ביציבה כך שנגרמים כאבים. דוגמא שכיחה לפגיעה שכזו היא פגיעת צליפת שוט בצוואר, אשר מלבד כאבים בצוואר עצמו עשויה להתבטא גם בכאבי גב.

כאב כידוע הינו דרכו של הגוף לאותת לנו על פגיעה כלשהי בגוף. על כן למעט מקרים בהם מנגנון הכאב עצמו משתבש, כאבי גב אינם הפגיעה הפיזית עצמה, אלא סימפטום המסמן לנו על קיומה של פגיעה כזו בגב.

בהתאם דרך הפעולה הראשונה המומלצת בעקבות כאבי גב היא פנייה לאבחון ובדיקה אצל גורם רפואי מוסמך על מנת לבחון את מקור הכאב.

דרך פעולה זו מומלצת במיוחד לנפגעי תאונת דרכים – במידה ולא פוניתם לאחר התאונה לטיפול בית החולים, אחת הפעולות החשובות ביותר היא לגשת בהקדם לרופא בקופות החולים או מרפאה אחרת ולערוך בדיקה גופנית מקיפה.

במסגרת בדיקה זו מומלץ ביותר כי תדווחו לרופא על כל כאב או פגיעה אותה אתם חווים, גם אם מדובר בכאב גב בעוצמה נמוכה, חשוב מאוד להקפיד ולדווח עליו לרופא. כדאי לדעת, פעמים רבות לאחר תאונת דרכים עובר זמן עד שמתברר מלוא הנזק הגופני שנגרם, כך שיתכן בהחלט כי כאב הגב הקטן אותו אתם חשים הוא אינדיקציה לפגיעה חמורה יותר. לא פחות חשוב מכך, במידה ולא תדווחו על פגיעה או כאב לאחר התאונה, יהיה קשה יותר להוכיח בהמשך קשר בין אותה פגיעה ובין תאונת הדרכים, בתביעת הפיצויים שתוגש לחברת הביטוח.

במקרים מסוימים בהם נפגעים בגב יכולים להיגרם פציעות משמעויות  כגון בלט דיסק או פריצת דיסק ובעקבות כך גם פגיעה עצבית עקב לחץ על עמוד השדרה.

התסמינים מכך הנם רבים, אולם רוב הנפגעים סובלים מכאבים גב עזים, מגבלת תנועה, כאבים המוקרנים לפלג גוף תחתון וגורמים לתסמינים נוירולוגים שונים. במקרים רבים פגיעות אלו מאובחנות בשלב מאוחר יותר ואינן מטופלות או מאובחנות באופן מיידי לאחר התאונה. על כן מומלץ להתייעץ עם עו”ד לאחר התאונה שיוכל להנחות ולהמליץ על בדיקות רפואיות רלוונטיות כגון בדיקת C.T, MRI  שיוכלו לעזור לאבחן את הבעיה, או לחילופין להפנות לרופא מתאים לצורך בדיקה רפואית.

מסמכים חשובים לצורך התביעה:

רישומי רופא – לאחר תאונה יש לשמור את גיליון המיון או רישום קופ”ח בו התלוננתם לאחר התאונה. יש לשים לב כי נרשמו במסמכים אלו כי נפגעתם בתאונת דרכים. במקרים רבים רופא המיון עסוק ואין לו זמן לרשום את פרטי האירוע ובמקרים רבים בהם לא נרשם כי נפגעתם בתאונת דרכים יכולה להתעורר בעיה משמעותית במהלך התביעה.  יש לשים לב כי בגיליון במיון נרשם כי מדובר בתאונת דרכים, וכאשר מדובר בתאונת דרכים שהנה תאונת עבודה, יש לוודא שגם פרט זה נרשם.

בדיקות חשובות – רוב רופאי קופ”ח ובתי החולים מפנים לבדיקת רנטגן על מנת לשלול שברים בעמוד השדרה או עצמות הגוף, ואינם שולחים לבדיקות הדמיה משמעותיות יותר כגון  CT או MRI עקב בעיות עלות. בדיקות אלו הנן חשובות ביותר ויכולות להוות הבדל משמעותי מבחינת הטיפול הרפואי וקביעת הנכות הרפואי ובהתאם גם חישוב הפיצוי הכספי שיתקבל בסיום התביעה.

בדיקה נוספת חשוב שיש לבצע הנה בדיקת EMG. בדיקה זו מאבחנת פגיעה עצבית ובמקרים רבים יכולה להוות אינדיקציה לפגיעות גב משמעותיות יותר ואף לנזק עצבי הדורש ניתוח או טיפול ספציפי לאזור הפגיעה.

לרשימת המסמכים המלאה לחצו כאן.

 

האם כאבי גב הם בסיס לקבלת פיצויים לאחר תאונת דרכים?

חוק לפיצוי נפגעי תאונות דרכים קובע כי אדם המעורב בתאונת דרכים וסובל מנזקי גוף זכאי לקבל פיצויים מחברת הביטוח אשר בה מבוטח הרכב המעורב בתאונה בפוליסת ביטוח חובה. על כן במידה ואכן למרבה הצער הייתם מעורבים בתאונת דרכים, ישנה סבירות גבוהה כי מגיעים לכם פיצויים. על מנת לבחון את זכאותכם לפיצויים, מומלץ לערוך פגישת התייעצות עם עורך דין המתמחה בתחום תאונות דרכים ומחזיק בניסיון רב בטיפול בתביעות פיצויים על נזקי גוף המוגשות לחברות הביטוח.

עורך דין בעל ידע וניסיון יפרוס בפניכם את האופן בו מחושב סכום הפיצויים אותו ניתן לתבוע מחברת הביטוח. במסגרת חישוב זה נלקחים בחשבון מספר פרמטרים בהם: דרגת נכות שנקבע לנפגע בתאונת דרכים, הנזק הרפואי שנגרם לו, הנזק התפקודי שנגרם לו, הפגיעה שנגרמה ליכולתו ההשתכרות בהווה והפגיעה שנגרמה לפוטנציאל ההשתכרות בעתיד, הוצאות שונות אותן נאלץ לממן בעקבות התאונה, משך תקופת האשפוז של הנפגע ועוד. כאבי גב הם ללא ספק נתון אשר יכול להשפיע על כל אחד מהפרמטרים המצוינים לעיל, גם אם מדובר בפגיעה קלה יחסית או זמנית וכמובן שבמקרים של פגיעה קשה בגב, אשר יכולה להתבטא בהגבלה קשה על יכולת ההתניידות, על יכולתו של אדם לעבוד ולהתפרנס, על טיפולים יקרים לו הוא נזקק וכן הלאה.

לסיכום, כאבי גב הם אינדיקציה לנזק גופני שנגרם לכם בתאונת הדרכים, על כן הם בהחלט יכולים להיות בסיס לקבלת פיצויים הולמים מחברת הביטוח. אם נפגעתם בתאונה והנכם סובלים מפגיעת גב, גשו לרופא, דווחו על הכאבים ואספו בהקפדה כל מסמך, בדיקה או מידע רלוונטי שניתן לכם בטיפול הרפואי. לאחר מכן, קבעו פגישת התייעצות עם עורך דין בעל נסיון ובדקו מולו כיצד ניתן להמשיך הלאה.

למדריך המלא לנפגעי תאונות דרכים לחצו כאן.

עורך דין גיא רינטוביץ׳

מנהל פורטל "פיצוי בדרכים"

אני, עו"ד גיא רינטוביץ', מנהל פורטל "פיצוי בדרכים", כאן בשבילכם כדי לענות על כל שאלה ולעזור לכל נפגע תאונת דרכים למצות את זכויותיו מול חברות הביטוח, ביטוח לאומי והרשויות השונות.

מלבד העזרה שאני מעניק בפורטל "פיצוי בדרכים", אני שותף בכיר במשרד מרקמן את טומשין, שהנו אחד ממשרדי הנזיקין הגדולים והמוכרים בארץ, בו אני מנהל את מחלקת נפגעי תאונות הדרכים.

לאורך השנים, ייצגתי וטיפלתי באלפי נפגעים עד לקבלת הפיצוי המקסימלי עבורם, ואשמח לחלוק את הידע ולעזור גם לכם.

כדי להתייעץ ישירות איתי ישירות צלצלו 054-3696959

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עברת תאונת דרכים?

השאר פרטים ועו"ד יצור עמך קשר בקדם