תפריט

טיפים וכללים חשובים לנפגע תאונת דרכים

תמונת נושא עבור: טיפים וכללים חשובים לנפגע תאונת דרכים

למרבה הצער מספר תאונות הדרכים בישראל הוא גבוה יחסית ועל כן רבים מאיתנו עשויים למצוא את עצמם מעורבים בתאונות דרכים, אם כנהגים או רוכבים או כהולכי רגל. על פי החוק בישראל ישנן מספר זכויות להן זכאי נפגע תאונות דרכים, בעיקר בהתייחס לתביעת פיצויים מול חברת הביטוח. במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים, בין אם זו ארעה באשמתכם או לא, ישנם מספר כללי עשה/אל תעשה חשובים, אשר יעזרו לכם לממש את מלוא הזכויות המגיעות לכם. בכתבה זו נפרט את אותם כללים ונסביר את חשיבותם.

מה יש לעשות מיד לאחר התאונה

1. איסוף פרטים: לאחר התאונה חשוב לאסוף פרטים מהמעורבים בתאונת הדרכים, ואם היו גם עדים לתאונה- לרשום גם את פרטיהם. במקרים רבים אנשים מדווחים כי חשו בלבול או זעזוע לאחר התאונה ושכחו לרשום את פרטי המעורבים. התיעוד הראשוני הוא קריטי על מנת שתוכלו לדווח על התאונה ולתת פרטים לגביי האירוע לחברת הביטוח ולמשטרת ישראל. כמובן, שמומלץ גם לצלם את מקום האירוע, את הרכב הנפגע את הרחוב והמיקום הספציפי של התאונה וכן להשיג עותק מצולם של פוליסות הביטוח ורישיונם של הנהגים המעורבים בתאונה. זכרו, כל ראייה ומידע שתאספו עשויים לעזור לכם בהמשך בקבלת מלוא הפיצויים המגיעים לכם.

2. פינוי: מיד לאחר תאונה מומלץ להתפנות בהקדם האפשרי לבית החולים או לקופ”ח, לביצוע בדיקות מקיפות ואבחון רפואי. פעמים רבות נפגע תאונה יתחיל לחוש בכאבים או להבחין בפגיעה שנגרמה לו, שעות או אפילו ימים לאחר התאונה עצמה. על כן, גם אם במבט ראשוני לאחר התאונה אינכם מרגישים כאב או מבחינים בחבלה, גשו בכל מקרה לרופא לביצוע בדיקות מקיפות ומלאות, מוקדם ככל האפשר.

אם תדחו את הטיפול הרפואי, אתם עלולים למצוא את עצמכם במחלוקת עם חברת הביטוח, שתנסה להוכיח שאין קשר בין הנזקים אותם אתם מציגים ובין התאונה. לכן, חשוב לקבל טיפול רפואי מיד לאחר התאונה, להתלונן ולדווח על כל כאב או חבלה וכמובן, לאחר הטיפול הרפואי לאסוף ולתעד כל מסמך רפואי או חוות דעת רפואית. מסמכים אלו ישמשו אתכם בתביעת הפיצויים לאחר התאונה.

3. תיעוד: אחד הכללים החשובים ביותר לגביי מעורבות בתאונת דרכים הוא תיעוד כל ההוצאות שלכם כתוצאה מהתאונה. שמרו את כל הקבלות והמסמכים הרלוונטיים על מנת לקבל החזר לכל הוצאה שקשורה לתאונה: טיפולים רפואיים, הוצאות נסיעה, עזרה סיעודית וכדומה.

4. אישור משטרתי: רצוי לגשת למשטרה ולהוציא מסמך אישור משטרה על תאונת דרכים. אישור רשמי זה יכלול את מלוא את מלוא הפרטים על התאונה ועשוי להיות בעל חשיבות בהגשת תביעת פיצויים לחברת הביטוח. לקבלת האישור המשטרתי, יש לפנות בהקדם האפשרי למשטרת ישראל. על המעורב בתאונה להופיע אישית בתחנת המשטרה עם תעודה מזהה, רישיון נהיגה, ביטוח חובה, פרטי המעורבים בתאונה ופרטים בנוגע למיקום המדויק שבו אירעה התאונה.

לרשימת המסמכים המלאה לחצו כאן.

פנייה לעורך דין

חשוב לפנות לעורך דין לקבלת יעוץ משפטי מהר ככל האפשר לאחר התאונה, על מנת לקבל הדרכה והנחיות. אם חשוב לכם למקסם את הפיצויים שתקבלו – בחרו בעורך דין בעל ניסיון בתחום תאונות הדרכים, שיעזור לכם לזהות ולהגדיר את הנזקים שנגרמו לכם במלואם וכן יעשה שימוש בנסיונו על מנת למקסם את הפיצוי המגיע לכם עבור נזקים אלו.

כדאי לדעת- חברות הביטוח עושות לא פעם שימוש בכוחן מול נפגעי תאונות דרכים שאינם מיוצגים על ידי עורך דין מנוסה, על מנת ללחוץ עליהם לחתום על הסכם פשרה מהיר, מיד לאחר התאונה. היזהרו מפשרות מהירות – על מנת שתוכלו לקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לכם, מומלץ להמתין ולברר בצורה מלאה ומקצועית את הנזק הרפואי שנגרם לכם ואת ההשלכות של נזק זה על יכולתכם לשוב לשגרת עבודה ולשגרת החיים ככלל.

בהקשר זה חשוב לציין כי מומלץ כי לא תשוחחו או תמסרו פרטים על התאונה לגורמים חיצוניים, היזהרו במיוחד מחוקרי חברת הביטוח, שלא תמיד מזדהים כחוקרים. סמכו על עורך הדין שלכם ותנו לו להדריך אתכם כיצד לנהוג.

פנו לביטוח לאומי

אם מדובר בתאונה שהתקיימה בשעות העבודה או בדרככם לעבודה או ממנה. יתכן כי תאונת הדרכים תוכר לכם כתאונת עבודה, הכרה אשר עשויה לזכות אתכם בפיצויים ותשלומים מהמוסד לביטוח לאומי. גם בעניין זה, עורך דין מנוסה הוא הגורם היעיל ביותר ללוות ולכוון אתכם בתהליך מול ביטוח לאומי.

לסיכום:

חשוב להיעזר בעורך דין מקצועי ובעל ניסיון והתמחות בניהול תביעות נפגעי תאונות דרכים. כדאי לדעת, בדומה לתחומים משפטיים נוספים, גם טיפול בתיקי נפגעי תאונות דרכים מצריך התמחות וידע ייחודיים לתחום, על כן עורך דין בעל ידע ונסיון בתחום יכול להשפיע בצורה משמעותית על סיכוייכם לממש את מלוא הזכויות המגיעות לכם מול המוסד לביטוח לאומי ומול חברות הביטוח השונות.

כעו”ד המתמחה בטיפול בתיקי תאונות דרכים וביטוח לאומי וייצג בהצלחה רבה נפגעי תאונות דרכים, אני יכול להעיד כי הקפדה על הכללים המופיעים בכתבה זו מובילים כמעט תמיד להגדלת הפיצויים.

למדריך המלא לנפגעי תאונות דרכים לחצו כאן.

עורך דין גיא רינטוביץ׳

מנהל פורטל "פיצוי בדרכים"

אני, עו"ד גיא רינטוביץ', מנהל פורטל "פיצוי בדרכים", כאן בשבילכם כדי לענות על כל שאלה ולעזור לכל נפגע תאונת דרכים למצות את זכויותיו מול חברות הביטוח, ביטוח לאומי והרשויות השונות.

מלבד העזרה שאני מעניק בפורטל "פיצוי בדרכים", אני שותף בכיר במשרד מרקמן את טומשין, שהנו אחד ממשרדי הנזיקין הגדולים והמוכרים בארץ, בו אני מנהל את מחלקת נפגעי תאונות הדרכים.

לאורך השנים, ייצגתי וטיפלתי באלפי נפגעים עד לקבלת הפיצוי המקסימלי עבורם, ואשמח לחלוק את הידע ולעזור גם לכם.

כדי להתייעץ ישירות איתי ישירות צלצלו 054-3696959

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עברת תאונת דרכים?

השאר פרטים ועו"ד יצור עמך קשר בקדם